איזה מכון גמילה לעבור גמילה

איך לבחור מקום לגמילה מאלכוהול, סמים או הימורים?

אם אתם מחפשים מוסד גמילה מאלכוהול, סמים או כל התמכרות אחרת, הגעתם אל המקום הנכון.

בין אם אתם מחפשים טיפול גמילה עבור עצמכם ובין אם עבור אדם קרוב אליכם, אתם חייבים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הנכון והמתאים ביותר. היום יש לא מעט שיטות גמילה מסמים או מאלכוהול וחומרים מסויימים, ולא כל השיטות מוכחות כמוצלחות. תהליכי גמילה שהם לא באמת מספיק מקצועיים ואיכותיים עשויים להכניס את המכור לתחושה שהוא נכשל ולא מצליח בתהליך, ולחזור להתמכרות שלו במהירות, ואפילו בעצמה רבה יותר.

לכן, אם אתם רוצים לדעת כיצד לבחור מקום לגמילה מאלכוהול, סמים או הימורים בצורה טובה ונכונה, קראו את המאמר הבא ותמצאו כמה טיפים שיעזרו לכם בכך.

המלצות וחוות דעת מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים בסביבה הקרובה שלכם אנשים אשר פנו אל מרכז גמילה פרטי מסמים או כל התמכרות אחרת ועברו טיפול גמילה מקצועי ואיכותי, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לפנות אליהם. המלצות וחוות דעת מאנשים שאתם מכירים באופן אישי ואתם סומכים עליהם יכולות לעזור לכם מאוד למצוא את המקום המתאים ביותר עבור הצרכים שלכם.

תוכלו כך לקבל הרבה יותר מידע על מרכזי הגמילה השונים באזור שלכם או אשפוזית גמילה מקצועית, תוכלו לשמוע יותר על התהליך של הגמילה, על החיים לאחר סיום התהליך ועוד מידע רב שיעזור לכם מאוד לקבל החלטה נכונה.

כמובן, שימו לב כי אתם מקבלים המלצות אובייקטיביות מאנשים שאין להם אינטרס לכך שתבחרו במכון גמילה כזה או אחר אלא מדברים מתוך הניסיון שלהם בלבד.

התייעצות עם רופאים

צוותים רפואיים בקופות החולים בדרך כלל מנוסים ומכירים כבר לא מעט מקרים ולכן יכולים לתת לכם לא מעט מידע על מכוני גמילה שונים ושיטות אשר יכולות להתאים במקרה המדובר. כדאי מאוד להתייעץ עם רופא המשפחה או רופאים מקצועיים ולקבל המלצות מתוך הניסיון שלהם עם מטופלים אחרים שנפגשו בהם ועברו את התהליך הזה בהצלחה.

שיתוף פעולה עם המכור בהחלטה

ישנם מקרים בהם נדרש לבצע גמילה מסמים בכפייה ובמקרים הללו לא משתפים את המכור בהחלטה, אך ישנם מקרים בהם בני משפחה או חברים קרובים תופסים את המצב בזמן ומבצעים התערבות מוקדמת אשר יכולה להציל את בן המשפחה או החבר שלהם. במקרים כאלו, אם המכור משתף פעולה ומבין שהוא נמצא במצב בעייתי ומוכן לפנות לטיפול, כדאי מאוד לשתף אותו בתהליך ההחלטה ואפילו אם אתם מתלבטים בין כמה מכוני גמילה שונים, לתת לו לחוות דעה בעצמו. אם זה יהיה משהו שהוא ירצה אותו, התהליך מראש יתחיל בצורה הרבה יותר מוצלחת וטובה.

ייעוץ ראשוני

עוד דבר שחשוב לבצע לפני ההחלטה הוא לקבל ייעוץ ראשוני במכוני הגמילה השונים. הייעוץ הזה יכול לעזור לכם מאוד להבין מיהם אנשי הצוות במקום, מהן שיטות הגמילה במקום ועוד. תוכלו למצוא מכוני גמילה אשר עובדים ממש לפי ספר 12 צעדים של מכורים אנונימיים ומדריכים ברורים וחלק שהינם יצירתיים ומתאימים את תהליך הגמילה על פי האופי האישי של כל מטופל ומטופל ועל פי מה שמתאים לו ולתהליך אותו הוא עובר.

הייעוץ הראשוני הזה יכול פעמים רבות לתת את הגושפנקא הסופית להחלטה ולסייע לכם להיות בטוחים כי אתם נמצאים במקום אשר יעניק לאדם היקר לכם, או לעצמכם, את הטיפול הטוב ביותר ויעזור להשלים את תהליך הגמילה על הצד הטוב ביותר.

השאירו פרטים ליצירת קשר!​