טיפים לבחירת מכוני גמילה פרטיים

איך לבחור מרכז גמילה פרטי מתאים ליקיריכם או עצמכם?

תוהים לגבי איך לבחור מרכז גמילה פרטי בישראל? בעת האחרונה “צמחו” כמו פטריות אחרי הגשם מרכזי גמילה פרטיים לגמילה מסמים, אלכוהול ותרופות. כאחראי על השיווק של מרכז גמילה פרטי אני חוקר פעמים רבות את בני משפחות ה”מכורים” וחבריהם כיצד ניתן למצוא מרכז גמילה פרטי מתאים ביותר ליקירהם. ובעיקר לפי אלו פרמטרים ייעשה הבירור בין מרכזי הגמילה הפרטיים השונים לפי הבחירה של מרכז הגמילה הפרטי שעליו הוחלט?. אפרט במאמר זה את המשתנים החשובים לבחירת מרכז גמילה פרטי בו תחשקו:

1. רמת מקצועיות במרכז גמילה פרטי

רצוי מאד לדעת מי הם האנשים המנהלים את מרכז הגמילה הפרטי אליו אתם או יקירכם מעוניינים להיכנס ומה היא ההסמכה שלהם בתחום ההתמכרויות לסמים, אלכוהול וטיפול במכורים לתרופות שונות.

ישנם מרכזי גמילה פרטיים שנראים יוקרתיים מאד ויפים מבחינה ויזואלית חיצונית אך איכות המרצים והמדריכים לוקה בחסר והטיפול ליקירכם או לכם יהיה פחות אפקטיבי עם פחות שיטות טובות להיגמל. אני מפציר להורים וליקירים או חבריהם לבקש תעודות הסמכה מתאימות של המנהלים והמדריכים של מרכז הגמילה הפרטי אליו אתם מעוניינים להיכנס.

או להכניס את אותו המכור מהסיבה הפשוטה שבשנים האחרונות עלו וצצו להם מרכזי גמילה שבכלל לא עובדים עם רישיון ממשרד הבריאות בתוקף אף שהם מצהירים על כך באתרי האינטרנט השונים. אבל חשוב לדעת, בעיות ההתמכרות לסמים, אלכוהול ותרופות ממכרות הינן בעיות קשות מאד והן בעיות נפשיות מערכתיות משפחתית ובעיקר רוחניות ביותר.

לא כל אדם בעל רצונות חיוביים, יידע איך להתמודד עם צרכיהם של המכורים ויידע איך לטפל בבעיות מורכבות ורגישות אלו.

2. איזה ”וויב” ואווירה יש במרכז גמילה הפרטי?

לאווירה בבית הגמילה הפרטי חשיבות מכרעת ועיקרית.

לא כל בית בו נמצאים מדריכים איכותיים ובעלי המרכז מוסמכים הוא בית שיש בו בשפה המקצועית “אווירת החלמה”.

לעיתים מרכזי גמילה פרטיים הנראים איכותיים ויוקרתיים מביאים עימם נגמלים חצופים שחצנים ומסורבי תמיכה.

מטופלים אלה בעלי אגו רב שיכולים להפריע ולעכב את הטיפול ביקירכם.

3. מה התיאוריה שבטיפול במרכזי הגמילה הפרטיים?

תוכן הטיפול בנגמלים במרכז הגמילה חשוב לא פחות. חשוב לברר את הלוח זמנים של מרכז הגמילה.

לבדוק מול המדריכים או בעלי המרכז כמה שעות משעות היום מוקדשות לקבוצות עם מכורים אחרים , או לשיחות אישיות.

חשוב לבדוק בנוסף מה הן שיטות הטיפול הנהוגות במרכז הגמילה הנבדק ומה ה”סילבוס” שהתכנית במרכז הגמילה הפרטי מציעה.

לא כל מרכז המציג בריכה בתחומו או כל המרכז המציג שולחן סנוקר מהנה הינו מרכז טיפולי עם תכני טיפול מקצועיים ואפקטיביים לכן חשוב לשים לב גם לנושא הזה.

4. מה המחירים של מרכז גמילה פרטי?

למחירים יש חשיבות מכרעת טרם שליחת יקירכם למרכז גמילה פרטי. היות ויש מרכזי גמילה שגובים סכומי עתק על עובדה שמפעילים בריכה או מבצעים שיחות פרטניות במרכז הגמילה. דבר שגורם לעלויות הכשרה וגיוס המטפלים החיצוניים כסף רב.

כולנו מכירים את האמרה הישנה ש”הזול עולה ביוקר”, לכן חשוב לשים לב לא להתפתות למחירים זולים מדי. עובדה זו חשובה מכיוון שאיכות הטיפול תהיה בהתאם. חשוב לקחת מרכז גמילה פרטי שהוא גם במחיר שפוי וגם יהווה תמורה הולמת וטיפול מקצועי ליקירכם.

דרך צלחה לנגמלים ובהצלחה לבני המשפחות והחברים של המכורים!

השאירו פרטים ליצירת קשר!​