maavar-logo
Loading
שעות פתיחה: 24/7

גמילה מהימורים

גמילה מהימורים הוא נושא רציני שמשפיע על החברה כולה ולא רק על האנשים שנמצאים במסגרת ההתמכרות. מה היא התמכרות להימורים, איך היא באה לידי ביטוי, מה הסימפטומים שלה, ההשפעה על החברה ואסטרטגיות יעילות להפסקת ההרגל ההרסני הזה? כל המידע על הימורים, גמילה והחלמה נמצא כאן.

מהי התמכרות להימורים

התמכרות להימורים הקרויה גם הימורים כפייתיים, היא הפרעה התנהגותית המאופיינת בדחף בלתי נשלט להמר למרות ההשלכות השליליות שעלולות להיות להימורים על חיי המהמרים. חשוב להכיר בכך שהתמכרות להימורים היא לא רק הפסדה של כסף בלבד, היא יכולה להוביל לבעיות רגשיות, כלכליות ופסיכולוגיות חמורות. חשוב אם כן לטפל בהתמכרות להימורים ברמה מקצועית ובמסגרת טיפולית מתאימה באופן אישי על מנת שאפשר יהיה להגיע אל תוצאות מקסימליות, לשגרת חיים טובה יותר.

מהם התסמינים של התמכרות להימורים

התמכרות להימורים באה לידי ביטוי בתסמינים הבאים בעיקר:

 

 • עיסוק בהימורים – אנשים עם התמכרות להימורים חושבים לעתים קרובות על הסיטואציה, מתכננים את ההימור הבא שלהם ובודקים באופן אובססיבי סיכויים וציונים.
 • הגדלת סכומי ההימור – אדם עשוי להתחיל עם הימורים קטנים אך להגדיל בהדרגה את ההימור כדי להשיג את אותה רמת ריגוש.
 • ניסיונות גמילה כושלים – למרות הניסיון להפסיק או לצמצם הימורים, למכורים לכך זה מאתגר מאד לשלוט בדחף שלהם להמר.
 • חוסר שקט ועצבנות – מהמרים מכורים עלולים להיות חסרי מנוחה או לבטא עצבנות כאשר הם מנסים לצמצם את פעילות ההימורים שלהם.
 • שקר והונאה – מכורים להימורים משקרים לעתים קרובות כדי להסתיר את מידת ההתנהגות שלהם מאנשים אהובים וקרובים אליהם.
 • רדיפה אחרי הפסדים – אנשים המתמכרים להימורים עלולים להמשיך להמר כדי לגבות הפסדים, מה שיוביל למעגל מסוכן של חובות גוברים.
 • הזנחת אחריות – מכורים להימורים עלולים להזניח את עבודתם, המשפחה והמחויבויות החברתיות שלהם בשל עיסוקם בהימורים.

לתסמינים אלו יש חשיבות גבוהה, ועל כן אם אתם מזהים את התסמינים חשוב להפנות את האנשים החווים אותם אל הטיפול המתאים ובמסגרת המתאימה. לטיפול יש משמעות רבה, השפעה על איכות החיים והוא לעיתים מציל מתמכרים מחיסול כל הרכוש, המשאבים והכסף הרבה מעבר למצב המנטלי. אם אתם בעצמכם חווים את התסמינים הללו גשו כבר כעת לטיפול, טיפול נכון מציל חיים.

איך התמכרות להימורים משפיעה על החברה באופן כללי

לכל סוג של התמכרות יש כמובן השלכות. הסברה הגורפת היא שההשלכות הללו הינן אך ורק על האנשים שהתמכרו. אך האמת היא, שההשלכות הן על כל החברה ועל כל מוסד שתומך בחברה. גמילה מהימורים זהו צעד חשוב ומשמעותי שמסייע גם למכורים עצמם, וגם לחברה, ומיד גם תבינו למה. ההשלכות של התמכרות להימורים חורגות מעבר להשפעה על האדם המכור ויש להן השפעה משמעותית על החברה. מכורים להימורים צוברים לעתים קרובות חובות עצומים, מה שמוביל לאי יציבות פיננסית. דבר זה יכול לגרום להישענות מוגברת על שירותים חברתיים ותוכניות רווחה. כמו כן, משפחות של מכורים להימורים סובלות מבעיות רגשיות כגון מערכות יחסים שבורות ומצוקה כלכלית. ילדים במשפחות כאלה עלולים לסבול מהזנחה ומטראומה רגשית. חלק מהאנשים נוקטים בפעילויות לא חוקיות, כגון גניבה או הונאה, כדי לממן את הרגלי ההימורים שלהם, מה שמגביר את שיעורי הפשיעה. ובכלל, התמכרות להימורים קשורה לעיתים קרובות לחרדה, דיכאון ואפילו מחשבות אובדניות, מה שמטיל עומס נוסף על מערכות הבריאות. מבחינת הכלכלה, תעשיית ההימורים מייצרת הכנסות משמעותיות לממשלות, אך העלויות החברתיות הקשורות להתמכרות הקשורות באופן ישיר אל שירותי הבריאות ואכיפת החוק, יכולות לעלות על היתרונות הללו.

איך נגמלים – גמילה מהימורים תשנה לכם את החיים

הרבה מעבר לאיך נגמלים במסגרת מקצועית ובטיפול באמצעות מכון, חשוב לבצע גם מספר פעולות מנע לפני שניגשים אל הטיפול המקצועי על מנת שלא להגיע לסיטואציה של מצבי חירום. הפסקת ההתמכרות להימורים היא צעד מאתגר אך הכרחי לקראת חיים בריאים ומאושרים יותר. הנה כמה אסטרטגיות שכדאי לקחת בחשבון:

 • הרחקה עצמית – בתי קזינו ומפעלי הימורים רבים מציעים תכניות הרחקה עצמית המאפשרות לאנשים לאסור על עצמם להיכנס למקום.
 • חפשו עזרה מקצועית – טיפולים כמו טיפול קוגניטיבי התנהגותי לדוגמה הוכח כיעיל בטיפול בהתמכרות להימורים. המטפלים יכולים לעזור לזהות טריגרים ולפתח אסטרטגיות התמודדות מתאימות ברמה האישית לכל מטופל ומטופלת.
 • קבוצות תמיכה – הצטרפות לקבוצות תמיכה כמו מהמרים אנונימיים יכולה לספק תחושה של קהילה ואחריות. שיתוף חוויות עם אחרים המתמודדים עם אתגרים דומים יכול להיות מועיל מאד.
 • קבלת ייעוץ פיננסי – התייעצו עם יועץ פיננסי ליצירת תכנית לניהול חובות ושיפור הבריאות הפיננסית.
 • בצעו הגבלת גישה – הסירו גישה למזומן או לכרטיסי אשראי כדי למנוע הימורים אימפולסיביים. הגדירו מגבלות קפדניות על הוצאות הימורים.

התמכרות להימורים היא בעיה נרחבת עם השלכות קשות על גם על המכורים עצמם וגם על החברה. חשוב לזהות את הסימנים ולבקש עזרה בעת הצורך. הפסקת התמכרות להימורים דורשת נחישות, תמיכה ויישום של אסטרטגיות מעשיות. זכרו שהחלמה אפשרית, ועם המשאבים והתמיכה הנכונים, אנשים שהתמכרו להימורים יכולים להתגבר על הרגל הרסני זה, ולהוביל לחיים מאושרים ובריאים יותר. אם אתם או מישהו שאתם מכירים נאבק בהתמכרות להימורים, אל תהססו לבקש עזרה ותמיכה.

האם יש דבר כזה הימורים אחראיים?

נכון שזה נשמע קצת לא הרמוני בהגדרה, אבל אפשר שהימורים יהיו אחראיים ולא מחייבים התמכרות. בסך הכל מדובר בסיטואציה שכן נחשבת חברתית. חשוב אם כן שהפלטפורמות השונות יקדמו מידע, יקדמו יוזמות שמונעות מאנשים להיסחף מדי ויספקו את כל הסיכונים והאזהרות הקיימים על מנת שאנשים להם יש נטייה להתמכרות לא יפתחו אותה.

התמיכה עושה את כל ההבדל

אם אתם חושדים שחבר או בן משפחה נאבקים בהתמכרות להימורים חשוב לגשת למצב בזהירות ובהבנה. דאגו לנהל שיחה פתוחה ולא מתעמתת עם היקרים לכם. הביעו את דאגתכם והודיעו להם שאתם שם כדי לתמוך בהם. חשוב גם להימנע מהאשמה או ביקורת על האדם על התמכרותו. במקום זאת, התמקדו ברווחתם ובצעדים הדרושים כדי לבקש עזרה והציעו מידע על קבוצות תמיכה, מטפלים או מרכזי טיפול שיכולים לסייע בהתמכרות להימורים.

האם חשוב גם לקבוע גבולות בתהליך תמיכה?

כמו בכל תהליך חשוב שיהיו גם גבולות. הגבולות הם להגן גם על הנתמכים, וגם על התומכים. הימנעו מהפעלת ההתמכרות על ידי תרומות של כספים ללא מטרה או ללא רקע לגבי לאן הכספים הולכים. אם הכספים הולכים למסגרת טיפולית דאגו אתם התומכים להעביר את הכספים אל המסגרת הטיפולית המתאימה. החלמה מהתמכרות להימורים היא מסע, ויכולות להתרחש הישנות. היו סבלניים ותומכים לאורך כל התהליך.

איך מונעים התמכרות להימורים?

מניעה היא חלק בלתי נפרד אם אתם מרגישים שאתם עומדים להיכנס לסחרור של התמכרות, או אם אתם מרגישים שהיקרים שלכם נמצאים בתוך הסיטואציה הזאת. הנה כמה טיפים למניעת התמכרות להימורים:

 • מודעות – למדו את עצמכם ואת יקיריכם לגבי הסיכונים הכרוכים בהימורים. הכירו בכך שהימורים אינם דרך מובטחת להרוויח כסף.
 • חלופות בריאות – עודדו את העיסוק בתחביבים ופעילויות בריאים המספקים הגשמה והנאה ללא ההשלכות השליליות של ההימורים.
 • תכנון פיננסי – חשוב ללמד ניהול פיננסי אחראי ואת חשיבות התקצוב. להנחיל את הערך של חיסכון והשקעה נבונה הוא צעד חכם לעתיד טוב יותר.
 • עקבו אחר פעילות מקוונת – אם יש לכם ילדים או מתבגרים, היו ערניים לגבי הפעילויות המקוונות שלהם. וודאו שהם אינם חשופים לפלטפורמות הימורים מקוונות.
 • פנו אל עזרה מקצועית – אם אתם או מישהו שאתם מכירים נמצא בסיכון לפתח בעיית הימורים, פנו לייעוץ ולתמיכה מקצועיים לפני שהבעיה תתפתח להתמכרות.

גמילה מהימורים – אך ורק אצל אנשי המקצוע הטובים ביותר

התמכרות להימורים היא נושא מורכב המשפיע על יחידים, משפחות והחברה כולה. זיהוי הסימנים, פנייה לעזרה וקידום נוהלי הימורים אחראיים הם צעדים חיוניים בטיפול בבעיה זו. זכרו שהחלמה אפשרית, ועם התמיכה והאסטרטגיות הנכונות, אנשים הזקוקים לטיפול יכולים להתגבר על התמכרות להימורים, ולהוביל לחיים מאושרים ובריאים יותר עבור עצמם ועבור יקיריהם. מרכז הגמילה 'מעבר' הוא מרכז גמילה מקצועי בעל צוות מיומן, מוסמך ובעל ניסיון. אנו מאמינים שהתמכרות הרבה מעבר לתלות במשהו ספציפי כמו הימורים, סמים או אלכוהול מתחילה בנפש. צוות הטיפול שלנו מורכב מהון אנושי המאפשר מענה לכל התמכרות והתמכרות ועל פי עקרונות המאפשרים למטופלים להשתלב בחברה, להתמודד עם סיטואציות שונות ולקבל את ההזדמנות השנייה לחיות חיים מלאים, איכותיים, חופשיים ועם שאיפה למימוש פוטנציאל וכוחות פנימיים. כשמדובר בנפש האדם, חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר.

מוכנים לצאת לדרך חדשה?
צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן