maavar-logo
Loading
שעות פתיחה: 24/7

סיפורי הצלחה


סיפורי מטופלים במרפאת מעבר
מטופל #1
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גיל הלקוח הוא 21 שנים. הגיע למרכז מעבר לטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהוליזם מתוך הכחשה מוחלטת לבעיית ההתמכרות שלו לכימיקלים. הוא החל בשיקום בהתעקשות משפחתו. המאפיין של המטופל הוא “עוף עוף” מדאיג. הכחשת כל דבר חדש, הדבר היחיד שהוא האמין בו היה כישלונו שלו.

2. זמן שיקום:

המטופל היה בשיקום במשך שמונה חודשים. החודשיים הראשונים הם תהליך ההסתגלות במרפאה ומודעות לעצם הרעיון של תקופת השיקום. שבעת החודשים הבאים התגברה המעבר של תוכנית ההחלמה שהותאמה לו באופן אישי. החודש האחרון הוא הכנת המטופל ליציאה לעולם.

3. דינמיקת פיתוח:

בחודש הראשון הלקוח לא יצר קשר ולא לקח חלק בתהליך השיקום. בסוף החודש הראשון, הלקוח אפשר קשר איתו, הפך פתוח יותר. במשך החודש השני, הלקוח הרשה לעצמו להתחיל בתהליך השיקום ולקח בו חלק. בסוף החודש השני, הלקוח שקוע לחלוטין בשיקום – מחקר מעמיק עצמו.

תקופת התרת ההיכרות והמחקר של האדם בתהליך השיקום היא נקודת מפנה, והיא ארכה חודשיים. שלושת החודשים הבאים – שקיעה מעמיקה בתהליך השיקום, הגעה לרמה הסיבתית של הבעיה, קבלת הבעיה הקיימת והבנה שניתן לתקן הכל כאן ועכשיו. בחודש האחרון הלקוח קיבל את ההמלצות הדרושות, הכלי הנכון וההזדמנות להשתמש בו לבניית אורח חיים חדש, שמח ומספק.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה במשך זמן רב מאוד. לדברי הלקוח, לאחר השיקום, קשר עם נציגי המרפאה סייע לו בפתרון בעיות יומיומיות שונות. הלקוח קיבל עבודה ולמד במקביל. זה נשאר נקי משימוש בכימיקלים.

מטופל #2
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גיל הלקוח הוא 20 שנה. הוא הגיע כשהבין שיש בעיות שאינן פתירות עבורו, שהוא זקוק לעזרה ומוכן לקבל אותה. המאפיין של הלקוח הוא “הנסיכה” הכולרי. הלקוח היה מוכן לשינויים שהגדיר לעצמו ורצה לעבור קורס התרסקות בתוכנית ההתאוששות.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך חודשיים. השבועיים הראשונים הם תהליך ההסתגלות במרפאה ומודעות למושג ההחלמה. בחודש הבא – מעבר אינטנסיבי של תוכנית ההחלמה שנערך עבורו באופן אישי. בשבועיים האחרונים מכינים את הלקוח לצאת לעולם.

3. דינמיקת פיתוח:

מהיום הראשון להגעה למרפאה, הלקוח יצר קשר ולקח חלק פעיל בתהליך השיקום. בתום השבועיים הראשונים, הלקוח הרשה לעצמו שקיעה מעמיקה בתהליך השיקום. במשך חודש הלקוח עבד על תוכנית מואצת, תוך שהוא עובד על רגעים מסוימים החשובים לחייו, והגיע לרמה הסיבתית של בעיותיו.

תקופה זו של מחקר עצמי מדוקדק, טבילה במצבים עמוקים ועבודה ממוקדת שנעשתה, אפשרה ללקוח לסיים את קורס השיקום תוך חודשיים. בשבוע האחרון – הלקוח קיבל את ההמלצות הדרושות ואת הכלי הדרוש לבניית חיים חדשים, מספקים ומאושרים.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה במשך זמן מה. לדברי הלקוח, הוא השיג תוצאות מצוינות, סיים את בית הספר, פתח עסק משלו, התחתן וחי חיים מאושרים ומספקים. זה נשאר נקי משימוש בכימיקלים.

מטופל #3
1. גיל ומאפייני הלקוח:

הלקוח הוא בן 19 והגיע מתוך הכחשה מוחלטת לבעיית ההתמכרות לכימיקלים. הוא החל בשיקום לבקשת משפחתו. המאפיין של הלקוח הוא “נוכל” ציקלואיד. לקוח זה הכחיש את כל מה שחדש, דעתו, החלטתו, יחסו, מצב רוחו השתנו באופן תמידי ומתמיד.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך עשרה חודשים. החודש הראשון הוא תהליך ההסתגלות בקליניקה ומימוש עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום. לא היה לי שום רצון לעבור שיקום. לאחר החודש הראשון לשהייה במרפאה שהה הלקוח עוד שלושה חודשים בהסכמה עם המשפחה. בתהליך השיקום, הלקוח תיקן את עמדותיו ותחומי העניין שלו בחיים, והוא הסכים להמשיך בשיקום. הוא נשאר עוד חצי שנה.

3. דינמיקת פיתוח:

בחודש הראשון הלקוח לא ידע מה הוא רוצה מהחיים, מה הוא צריך ומדוע הוא בכלל נמצא בשיקום. תחילת החודש השני – הלקוח יצר קשר והחל לקחת חלק בתהליך השיקום. בסוף החודש השני הלקוח הפך אפילו יותר פתוח. בחודש השלישי – הלקוח הרשה לעצמו לנטוש את השיקום, אך לאחר הידע שנצבר, הוא בכל זאת המשיך בתהליך השיקום ויתרה מכך, החל לקחת בו חלק פעיל עוד יותר.

המחצית השנייה של השיקום התרחשה ברמה אחרת לגמרי, עמוקה ומודעת יותר ביחס למתרחש. הלקוח החל לגלות עניין בלמידה ובחלומותיו שלא הוגשמו. הייתה אמונה שאפשר להשיג הכל אם אתה רוצה.

בחודש האחרון – הלקוח קיבל את כל ההמלצות הדרושות, הכלי הנכון וההזדמנות להשתמש בו לבניית השלב החדש הבא של החיים. בעזרת צוות המרפאה המשיך הלקוח להסתגל לחיים ובונה אורח חיים חדש ומאושר.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה עד היום. לדבריו, לאחר השיקום, קשר עם נציגי המרפאה עזר לו להגשים ולממש את כל חלומותיו. הלקוח למד והיום בונה את אורח חייו החדש. זה נשאר נקי משימוש בכימיקלים.

מטופל #4
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גילו של הלקוח הוא בן 30, הגיע למרפאה במצב מדוכא וללא תקווה לשנות דבר. הוא החל בשיקום לבקשת משפחתו. מתייחסים לסמים כאל עוזר. הפרופיל של הלקוח הוא מזוכיסט יד כבדה. החולה התייסר ו”כילסם “את עצמו, בלי שום תקווה לשום דבר.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום חודש אחד. הוא נאלץ לעבור את תהליך ההסתגלות במקביל לתוכנית ההחלמה. הדחייה של עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום התבטאה בבירור. למרות שעבד על פי התוכנית, הסבל היה חשוב יותר.

לא היה לי שום רצון לשנות משהו בעצמי. לאחר חודש של שהייה במרפאה הלקוח כבר לא רצה להישאר ולא הסכים לשום תנאי. בתהליך השיקום, המטופל לא שינה את עמדתו ואת סדרי העדיפויות בחייו. הלקוח עזב את המרפאה.

3. דינמיקת פיתוח:

במשך כל החודש הלקוח לא תפס שום דבר שקשור לשיקומו ולא רצה לקחת חלק בהחלמתו. הפנטזיה שיש גלולת קסם שתציל לא עזבה את ראשו.

עצם המחשבה שהוא צריך להישאר במרכז לטיפול בסמים ואלכוהול לתקופה נוספת, גרמה ללקוח להיבהל.

צוות המרפאה הצליח להביא את הלקוח למצב נורמלי פחות או יותר. בתהליך השיקום הוא מעולם לא תיקן את עמדת חייו ואת תחומי העניין שלו. לאחר שקיבל את כל ההמלצות הדרושות, הוא עזב את המרפאה.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

לאחר השיקום כלל לא היה קשר עם הלקוח. גורלו הנוסף אינו ידוע.

מטופל #5
1. גיל ומאפייני הלקוח:

הלקוח הוא בן 37, הגיע למרפאה מרצונו החופשי, במצב רוח טוב, מבין את בעיותיו ומקבל שהוא זקוק לעזרה. הייתי מוכן לקבל כל עזרה על מנת להיפרד מבעיות קיימות. המאפיין של הלקוח הוא “סילוק מים”. הלקוח לא הכחיש דבר, הוא היה מוכן לכל הקרבה בתהליך השיקום.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך שלושה חודשים. השבועיים הראשונים הם תהליך ההסתגלות למרפאות ומימוש עצם רעיון השיקום. בחודשיים הבאים – מעבר אינטנסיבי של תוכנית ההחלמה שנערכה עבורו באופן אישי. בשבועיים האחרונים מכינים את הלקוח לצאת לעולם.

3. דינמיקת פיתוח:

מהיום הראשון הלקוח היה בקשר טוב עם צוות המרפאה ולקח חלק פעיל בתהליך השיקום. בסוף החודש הראשון החל הלקוח לקבוע לעצמו קצב, מתוך רצון לזרז ולהעצים את תהליך השיקום. הלקוח מיהר ורצה להדביק את החמצה בחייו. בסוף החודש השני, לאחר שדיבר עם קרובי משפחה, הלקוח פתאום התפטר לעזוב את המרפאה ולהפסיק את השיקום. לאחר משא ומתן ממושך, הוא עדיין נתן לעצמו הזדמנות נוספת לשינוי.

תקופת ההתרת היכרות והמחקר של האדם בתהליך השיקום היא נקודת מפנה ונדרשה ללקוח חודשיים. החודש הבא הוא שקיעה מעמיקה בתהליך השיקום, ניסיון להגיע לרמה הסיבתית של הבעיה. הבעיה הקיימת, כתוצאה מתהליכים פנימיים, לא התקבלה על ידו במלואה. הלקוח קיבל את כל ההמלצות הדרושות ואת הכלי הדרוש לבניית אורח חיים איכותי חדש.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה במשך זמן מה. לדבריו, לאחר השיקום הצליח לבסס את ענייניו העסקיים. אך נכון להיום למרפאות אין מידע על מיקומו ומצבו.

מטופל #6
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גילו של הלקוח הוא 24 שנים. הגיע להכחשה מוחלטת לבעיית ההתמכרות לכימיקלים שלו. הוא החל בשיקום בהתעקשות משפחתו, מבלי לקבל שום תוכנית התאוששות. המאפיין של הלקוח הוא מוחצן – “Zadavaka”. הלקוח הכחיש את כל מה שקשור להחלמתו והיה שולל בהונאה עצמית.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך שלושה חודשים. החודש הראשון הוא תהליך ההסתגלות למרפאות, מודעות וקבלת עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום. החודשיים הבאים הם מעבר מוגבר של תוכנית ההחלמה שהורכבה עבורו באופן אישי, תוך מתן הכלים הדרושים לו לבניית אורח חיים מאושר עצמאי.

3. דינמיקת פיתוח:

בחודש הראשון הלקוח שיחק את המשחק שלו, שלדעתו איש אינו רואה. בסוף החודש הראשון הוא ויתר על משחקיו וקיבל את הרעיון לעבור שיקום. הלקוח אפשר קשר איתו, הפך פתוח יותר. בחודש השני – הלקוח החל בתהליך שיקום מעמיק ולקח בו חלק פעיל.

תקופת התרת ההיכרות והמחקר של האדם בתהליך השיקום היא נקודת מפנה ולקח לו חודשיים. בשבועיים האחרונים קיבל הלקוח המלצות וכלי מתאים לבניית שלב החיים הבא הבא. הוא ראה הזדמנות להתחיל חיים חדשים, מספקים ומאושרים.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה במשך זמן מה. על פי המידע שהתקבל מהמשפחה, הלקוח נרשם ללימודים ולוקח חלק בעסק המשפחתי. זה נשאר נקי משימוש בכימיקלים.

מטופל #7
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גילה של המטופלת – בת 27, הגיעה למרפאה מתוך רצון לשפר את חייה. היא החלה בשיקום לבקשת משפחתה. מאפיין – תקוע “מניפולטור”. הלקוח לא הכחיש את החדש, אך היא ידעה להסיע את עצמה במיומנות לפינה.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך חודשיים. השבוע הראשון הוא תהליך ההסתגלות למרפאות ומימוש עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום. בחודש וחצי שלאחר מכן עבר אינטנסיבית את תוכנית ההחלמה, שנערכה עבורה באופן אישי. בחודש האחרון מכינים את הלקוח ליציאה לעולם.

3. דינמיקת פיתוח:

מהיום הראשון הלקוחה הייתה בקשר ולקחה חלק פעיל בתהליך השיקום, אם כי לא הבינה ולא קיבלה את התועלת שבשהיה במרפאה. בסוף החודש הראשון היא הרשתה לעצמה שחרור חלקי מרעיונותיה “הנכונים” לגבי עצמה והעולם, הפכה פתוחה יותר. בסוף החודש הראשון היא שקעה לחלוטין במחקר מעמיק עצמו.

תקופת התרת ההיכרות והמחקר של עצמך בתהליך השיקום היא נקודת מפנה, ולקח לה חודשיים. בשבוע האחרון – הלקוח קיבל את ההמלצות הדרושות, הכלים ושיטות היישום לבניית שלב החיים הבא הבא.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה במשך זמן רב מאוד. לדבריה, עוד כשהייתה בקשר עם המרפאה, היא שיפרה את חייה באופן חלקי, חזרה לעבודה וסידרה את יחסיה. אבל, בשלב כלשהו, ​​הקשר איתה אבד.

מטופל #8
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גיל הלקוח הוא 27 שנים. הגיע להכחשה מוחלטת לבעיית ההתמכרות לכימיקלים שלו. הוא החל בשיקום בהתעקשות משפחתו. המאפיין של הלקוח הוא “מגרש” דיסטימי. הלקוח הכחיש בדרך כלל את תלותו, אם כי הוא כבר היה על סף קריסה נפשית ופיזית.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך שלושה חודשים. החודש הראשון הוא תהליך ההסתגלות במרפאה, ומימוש עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום. בחודשיים הבאים – מעבר אינטנסיבי של תוכנית ההחלמה שנערכה עבורו באופן אישי. השבוע האחרון מכין את הלקוח לצאת לעולם.

3. דינמיקת פיתוח:

במשך החודש הראשון הלקוח לא יצר קשר ולא היה לו שום רצון לעבור שיקום. בסוף החודש הראשון הוא אפשר לצוות המרפאה ליצור עמו קשר, הפך פתוח יותר. בחודש השני – הלקוח הרשה לעצמו לנסות להתחיל בתהליך השיקום. בסוף החודש השני הוא עדיין היה בהכחשה, אם כי הוא כבר הרשה לעצמו לקבל את רעיון ההחלמה.

תקופת התרת ההיכרות והמחקר של האדם בתהליך השיקום היא נקודת מפנה, זה לקח לו חודשיים. בחודש האחרון הלקוח כבר שקוע בתהליך השיקום, אם כי עדיין “להצגה”. בשבוע האחרון הלקוח קיבל את כל ההמלצות והכלים הדרושים לפתיחת חיים חדשים, מלאים ומאושרים.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח ניתק קשר עם נציגי המרפאה מיד לאחר שעזב את המרפאה. התקשורת עם הלקוח אבדה לחלוטין.

מטופל #9
1. גיל ומאפייני הלקוח:

גיל הלקוח הוא 42 שנים. הגעתי עם רצון מוחלט להיפטר מהמחלה – התמכרות, למרות שזו הייתה הונאה עצמית. הוא החל בשיקום על פי בקשתו שלו. המאפיין של הלקוח הוא “מלכת הדרמה” הרגשית. הלקוח לא הכחיש את הבעיות שלו, אם כי לא היה לו שום רצון להתחיל לתקן משהו.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום במשך עשרה חודשים. החודשיים הראשונים הם תהליך ההסתגלות בקליניקה ומימוש עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום. שמונת החודשים הבאים – מעבר אינטנסיבי של תוכנית ההחלמה שנערכה עבורו באופן אישי. החודש האחרון מכין את הלקוח לצאת לעולם.

3. דינמיקת פיתוח:

הלקוח היה בקשר מהיום הראשון לשהותו במרפאה, והשתתף בתהליך השיקום. בסוף החודשיים הראשונים, הלקוח הרשה לעצמו להיות יותר פתוח. בחודשים הבאים החל הלקוח בתהליך השיקום ולקח בו חלק פעיל.

בסוף החודש השלישי המניפולציות וההונאה העצמית השתנו למחקר מעמיק עצמו, ושם החל שיקום אמיתי – טבילה במצבי התודעה העמוקים.

תקופת ההתרת היכרות והמחקר של האדם בתהליך השיקום היא נקודת מפנה, זה לקח לו שישה חודשים. בשאר הזמן בוצעו הכשרה יסודית – הסתגלות לחיים. בחודש האחרון – הלקוח קיבל המלצות והכלי הדרוש לבניית אורח חיים חדש, מספק ומאושר.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

הלקוח נשאר בקשר עם נציגי המרפאה עד היום. על פי המידע הקיים, הלקוח פתח עסק משלו, יצר קשר עם משפחתו וחי חיים מלאים. זה נשאר נקי משימוש בכימיקלים.

מטופל #10
1. גיל ומאפייני הלקוח:

הלקוח הוא בן 31. הגענו למרכז שלנו לטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהוליזם במצב גופני טוב ובמצב רוח טוב. הוא לא הכחיש שיש לו בעיית התמכרות, אם כי לא היה מוכן לקבל עזרה. הוא החל בשיקום בהתעקשות משפחתו. המאפיין של הלקוח הוא אגוצנטרי – “אלמר”. הלקוח לא רצה לשמוע על תוכניות שיקום והתאוששות.

2. זמן שיקום:

הלקוח היה בשיקום חודש אחד. תהליך ההסתגלות בקליניקה ומימוש עצם הרעיון לעבור את תקופת השיקום התרחשו במקביל עבורו. עבור לקוח זה נערכה תוכנית שיקום מואצת אותה היה עליו לעבור בהתעקשות משפחתו.

3. דינמיקת פיתוח:

מהיום הראשון הלקוח יצר קשר בלי להתאמץ. הוא לא לקח חלק מיוחד ופעיל בתהליך השיקום, אם כי התחייב להצביע על הדברים הדרושים לו, ותיקן כמה מעמדותיו. בסוף חודש השיקום, הלקוח הרשה לעצמו להביע תודה לצוות המרפאה, והתנצל על אי הנוחות שנגרמה להם בתהליך השיקום.

בסוף הלקוח קיבל המלצות וכלי לבניית שלב החיים החדש, השמח והמספק.

4. התפתחות לאחר תקופת השיקום:

לאחר השיקום הלקוח לא היה בקשר עם צוות המרפאה. אך על פי המידע שבידינו, הלקוח הצטרף לעסק המשפחתי ונשאר נקי משימוש בכימיקלים.

לסיכום
מעבר קליניק מציעים תוכניות חדשות להתמודדות עם מחלות – התמכרות, מבנה למידה תכליתי, פוטנציאל והזדמנויות המובילים את הלקוח בעדינות ובביטחון בכיוון הנכון – רמת הסיבות.
אצלנו תמיד נעשה ניתוח של אישיותו של האדם והתכונות שהובילו לשימוש.
תוכנית המרפאה משתמשת, בנוסף לכל תוכניות ההתאוששות הקיימות בתחום זה, גם בחידוש שלה – תוכנית המאומתת על ידי ניסיון רב שנים, הכוללת עבודה עם תודעה (גישה פרטנית).
על פי הסטטיסטיקה שלנו, התוכנית המאומתת החדשה עזרה ללקוחותינו להשיג תוצאות מצוינות. שישה מתוך עשרה לקוחות נשארים נקיים משימוש בכימיקלים במשך 5 – 7 שנים.

מוכנים לצאת לדרך חדשה?
צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן